Logo

Індустріальна районна у місті Дніпрі рада

Новини

Вітаємо ветерана війни з 95 – річним ювілеєм !

15.10.2018 свій 95-річний ювілей відсвяткувала Кулик Валентина Олексіївна – мешканка Індустріального району, особа з інвалідністю 1 групи внаслідок війни.

Від імені голови районної у місті ради Алексейченка Юрія Олексійовича спеціаліст відділу з організації соціально-побутового обслуговування  інвалідів і ветеранів управління праці та соціального захисту населення Індустріальної районної у місті Дніпрі ради привітав ювілярку з Днем народження.

Кулик Валентина Олексіївна народилась 15 жовтня 1923 року  у м. Кропоткін Краснодарського краю, отримала середню освіту, після школи навчалася на зв’язківця.

З 1943 по 1945 роки Валентина Олексіївна зв’язківцем воювала у складі Українського фронту, 2 та 3 Білоруського та Центрального фронтів, з фронтом дійшла до Берліну. Нагороджена орденом «Великої Вітчизнянної війни», має медалі : «За визволення Кавказу», «За визволення Варшави», «За визволення Берліну» та безліч ювілейних медалей.

Після війни здобула освіту бухгалтера, працювала на Півночі, потім на підприємствах м.Сочі. В 1956 році переїхала до м. Дніпропетровська,  працювала на підприємстві «Промбудпроект».

Валентина Олексіївна  має сина та чотирьох онуків, які її дуже шанують та поважають.

У свій День народження Валентина Олексіївна виглядає бадьорою, життєрадісною, у доброму гуморі, із задоволенням отримала теплі вітання та  цінний подарунок.

 

Читати далі

До Дня захисника України

В українській традиції Покрова тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів: згідно з літописами, князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері. Тому велика кількість православних церков, побудованих в княжі і козацькі часи, присвячувалися цьому святу. Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі, а 14 жовтня одним з найважливіших днів для козаків — тоді вони проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана.

В 1999 році Указом Призедента України встановлено святковий день – «День українського козацтва», який відзначався 14 жовтня. В 2014 році Указом  Президента України Петра Порошенка встановлено 14 жовтня- «День захисника України»

Від імені голови Індустріальної районної у місті Дніпрі ради Алексейченка Ю.О. до Дня захисника України відповідно до районної Комплексної програми соціального захисту ветеранів війни та праці, дітей війни «Ветеран» на 2015-2019 роки, в управлінні праці та соціального захисту населення Індустріальної  районної у місті Дніпрі ради було вручено термокружки членам сімей та батькам загиблих / померлих (46 особам), які брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

Учасники антитерористичної операції  з інвалідністю -11 осіб отримали з нагоди свята портативні ліхтарі.

 

Читати далі

Покладання з нагоди Дня захисника України

14 жовтня 2018 року на площі біля Дніпропетровської обласної ради та державної адміністрації відбулися урочисті заходи з нагоди Дня захисника України, в яких прийняла участь делегація Індустріального району місті Дніпро. Під час урочистостей всіх присутніх благословили та привітали з Покровою Пресвятої Богородиці представники духовенства.

Також на заході 100 кадетів ліцеїстів дали клятву на вірність України та її народу. Через пряме включення з Києва присутніх у Дніпрі привітав Президент України. Після вітального слова площею рушив парад. Хода пройшла центральними вулицями міста до музею АТО.

Читати далі

Легалізація зайнятості населення та заробітної плати – головне завдання сьогодення

Кожному громадянину України гарантується право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної закономтаття 43 Конституції України). Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.

Проте, деякі роботодавці ігнорують зазначені конституційні норми і змушують робітників працювати без оформлення трудових відносин, видають працівникам зарплату готівкою «у конвертах». У цьому випадку йдеться про «тіньові» заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду.

Згода отримувати зарплату «у конвертах» позбавляє соціального захисту. Адже пенсію у майбутньому нараховується тільки з офіційної заробітної плати.

При зверненні громадян до Пенсійного фонду з питань оформлення пенсій часто виникають питання щодо обчислення страхового стажу. Інколи виявляються факти незарахування деяких періодів до страхового стажу. На сьогодні вже не використовується поняття  — безперервний стаж, чинним є лише визначення – страховий стаж.

Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011 року – єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»), то такий місяць повністю зараховується в страховий стаж, і заробітна плата за цей місяць враховується при обчисленні пенсії. Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, менше мінімального рівня, страховий стаж становить неповний місяць і розраховується пропорційно нарахованої заробітної плати.

Розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2018 р. становить 3723,00 грн., отже і розмір мінімального страхового внеску 3723,00 грн.*22%= 819,06 грн., якщо така (або більша, з більшої суми заробітної плати) сума внеску за місяць підприємством сплачена за кожного працюючого в повному обсязі, то до страхового стажу працівникам також  зараховано повний місяць.

Сьогодні існує багато випадків, коли працівники отримують офіційну зарплату на рівні або меншу за мінімальну, а решту зарплати – «у конверті». Це явна ознака прихованої зайнятості, коли людей оформлюють на роботу погодинно, проставляють їм у табелі робочого часу 2 або 4 години, тоді як вони працюють по 8 годин на день. Відповідно й показують зарплату за 2 або 4 години, а решту платять «у конвертах». У результаті людина втрачає велику частку майбутньої пенсії.

Проблема легалізації праці залишається наразі актуальною. Шановні працівники! Вам вирішувати, що є найголовнішим – жити сьогоденням або мати впевненість у завтрашньому дні, забезпечуючи своїм родинам добробут і спокій, отримувати певні соціальні гарантії.

Шановні роботодавці! Зробіть крок назустріч суспільству – легалізуйте зайнятість населення та відмовтесь від зарплати “в конвертах”. Це дозволить зняти, по-перше, соціальну напругу а, по-друге, дозволить громадянам отримати реальну соціальну підтримку.

Читати далі

Герої серед нас!

95-річчя відсвяткувала Чайка Анна Іванівна, жителька Індустріального району м. Дніпра –  ветеран II світової війни, учасник бойових дій, інвалід I групи внаслідок війни.

Анна Іванівна Чайка народилась 10.10.1923 року в місті Дніпропетровськ. Після закінчення школи мобілізована на фронт. Була членом організації підпільників. В червні 1943 року заарештована та відіслана до концтабору спочатку до Освенциуму, потім переведена до Бухенвальду, а наостанок перебувала у Равенсбрюк  – фашистки жіночій концентраційний табір, восени 1942 року там практикувалося масове знищення в’язнів, багатьох розстріляли та знищили у газових камерах. Анна Іванівна опинилася у бараці де німці проводили над в’язнями злочинні «медичні експерименти», внаслідок яких вона ніколи не змогла стати матір’ю. Після знущань та тяжких випробувань була визволена  8 травня 1945 року.Після війни закінчила металургійний інститут. Після закінчення працювала на металургійному та стрілочному заводах, з 1955 року була керівником відділу на автотранспортом підприємстві, закінчила свою трудову діяльність спеціалістом транспортного управління Міністерства чорної металургії.    Нагороджена медаллю «За трудову доблесть», ювілейними медалями, грамотами Міністерства чорної металургії та іншими.Сьогодні у Анни Іванівні любляча та дружна сім’я, в якій їй тепло та затишно.  Незважаючи на непростий життєвий шлях Чайка Анна Іванівна не втрачає оптимізму і життєвої наснаги.

 

Читати далі

Вітаємо ветерана війни з 95 – річним ювілеєм !

10 жовтня 2018 року відсвяткував свій 95-річний ювілей Горбенко Іван Іванович – ветеран Другої світової війни, особа з інвалідністю 1 групи внаслідок війни. Із поважним ювілеєм ветерана привітав голова Індустріальної районної у місті Дніпрі ради Алексейченко Юрій Олексійович.

Горбенко Іван Іванович народився 10 жовтня 1923 року у селі Новодоманків Золотоношського району Черкаської області.

З початку Другої світової війни молодим хлопцем воював у складі Центрального фронту, 1-го Прибалтійського, Брянського, Калінінського, 2-го та 3-го Білоруського фронтів. У 1942 році приймав участь у битвах під м.Ржевом, у боях під Оршею, Мінськом, Смоленськом, Брянськом. Учасник Орловсько-Курської операції. Кавалер 3-х орденів «Червоної Зірки», нагороджений 3-ма орденами «Вітчизняної війни I ступеню», орденом «Богдана Хмельницького» 2 та 3 ступеню, має медаль «За відвагу» та безліч ювілейних медалей. Полковник у відставці.

Після війни Іван Іванович закінчив Одеський електротехнічний інститут зв’язку. Працював радіоінженером  на Дніпропетровському радіо-заводі.

Одружений, має сина та онуку.

Ювіляр веде активний спосіб життя, щоденно робить зарядку на спортмайданчику, має ділянку, на якій вирощує різноманітні сорти винограду та персики. Грає на акордеоні та баяні, яких у нього два, прихильник зимової рибалки.

У день народження Іван Іванович виглядає бадьорим, з радістю отримав теплі вітання та цінний подарунок.

Читати далі
Відео "Діяльність Індустріальної районної у місті Дніпрі ради"

Фестиваль «Велодень Дніпро 2018»

Читати далі

Районний захід «День пам’яті та надії»

Читати далі

День довкілля в районі

Читати далі

Фестиваль “Ким бути?”

Читати далі

Майстер-класи для дітей

Читати далі

Голос району

Читати далі