Logo

Індустріальна районна у місті Дніпрі рада

Історія району та символіка

19 Лютого 2017, 05:26

Розвинутий промисловий потенціал у 60-х роках на Лівобережжі – зумовив створення району, який по праву називають північно-східними воротами міста.
Відповідно до Указу Президії Верховної Ради України від 23. 05. 1969 року   № 1939-VII за рахунок Амур-Нижньодніпровського району виник новий район – Індустріальний.

Індустріальний район – це сучасна адміністративно-територіальна одиниця, що входить до складу міста Дніпро.
Індустріальний район розташований у північно-східній частині   м. Дніпро. На північному заході він межує з Амур – Нижньодніпровським, на південному сході – з Самарським районами. Площа Індустріального району (3303,3 га) поділяється на адміністративні житлові масиви:

В районі діють 18 найкрупніших підприємств, які представляють майже усі галузі промислового комплексу України, більшість з яких за останні роки перетворилися на акціонерні товариства.

Велетень металургійної промисловості – ВАТ ,,Нижньодніпровський трубопрокатний завод” – випускає продукцію, яку знають не тільки в Україні, але і далеко за її межами. Переважна номенклатура виробів: труби, колеса, сталь, готовий прокат (арматура, куток, катанка, тощо).

Також промисловий комплекс району гідно представляють ВАТ „Дніпрометиз”, ВАТ акціонерна компанія Комбінат “Придніпровський”, АТЗТ „Завод залізобетонних виробів і конструкцій”, колективне підприємство „Дніпромеблі”, ЗАТ Швейно-торгівельна фірма „Дніпро”,  підприємства харчової промисловості та інше.

Багатство району – не тільки його потужний виробничий комплекс, а й значна мережа закладів освіти, культури, спорту, охорони здоров’я.

В районі функціонує 18 середніх загальноосвітніх шкіл, дошкільних навчальних закладів – 21.

Освітньо-професійну діяльність в районі здійснюють Дніпропетровський центр професійної освіти, Машинобудівний коледж Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара, Дніпропетровський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів туристичного сервісу та Дніпропетровське вище професійне училище будівництва.

У Палаці культури “Металург” та Центрі позашкільної роботи діють колективи художньої самодіяльності. За останні роки більшість творчих колективів стали лауреатами міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів народної творчості.

На території району діє спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву № 6. Проектна потужність школи розрахована на 650 учнів. Розташований сучасний кінотеатр “Правда – кіно”. У комплексі три зали: одна – велика (до 500 місць), дві малі ( до 200 місць у кожній).
8 транспортних підприємств, що здійснюють пасажирські перевезення по місту та області.

В Індустріальному районі – 8 медичних установ, у яких працюють талановиті фахівці, високі професіонали своєї справи. Лікувальні установи обслуговують населення не тільки району, але й міста, області, а інститут Гастроентерології академії медичних наук України обслуговує населення всієї України. Інститут успішно співпрацює із закордонними клініками.

Пам’ятними місцями для кожної людини нашого району є Військовий Меморіал на житловому масиві „Клочко – 6”, Алея Пам’яті на житловому масиві „Лівобережний – 3” та Алея Мужності, що розташована по вулиці Осінній.

Велике соціальне значення для району має відродження пляжної території парку ім. Воронцова. В результаті масштабних робіт з розчищення дна річки, озеленення території, вирішення питань безпеки та комфортного перебування на цьому березі Дніпра, пляж вперше за свою історію отримав офіційний паспорт і, після святкового відкриття, розпочав функціонувати.

Залишити коментар: