Logo

1800ForBail

До уваги фізичних осіб-підприємців щодо сплати єдиного внеску

21 June 2017, 16:50

Інформація Лівобережного об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі до уваги фізичних осіб-підприємців.
З 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску.
У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб- підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн. х 22%), а для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, – 352 грн.
Для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.
Отже, у разі сплати єдиного внеску в сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця.
Несплата єдиного внеску в мінімальному розмірі в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір, а також страхових виплат за соціальним страхуванням.
Якшо не вистачає страхового стажу для призначення пенсії, то збільшити його можна’ здійснивши доплату до мінімального страхового внеску відповідно до статті 24 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» N1058-IV від 09.07.2003 в органах Пенсійного фонду України.

Залишити коментар: